Chcete zhubnout? Jakým potravinám je dobré se vyhnout?

Chcete zhubnout? Jakým potravinám je dobré se vyhnout?

Snad každá žena se někdy snažila zhubnout nebo změnit svou postavu. Dnes se nebudeme zabývat cvičením, je jasné, že bez pohybu to nikdy nejde, ale změna jídelníčku je někdy mnohem důležitější než samotné cvičení.

Pokud chcete zhubnout, žádné diety nemají cenu. Důležité je hlavně nehladovět a jíst zdravě a pravidelně. Pokud tohle všechno dodržujete a stále nehubnete, je možná něco špatně. Pojďme se podívat na potraviny, které vypadají zdravě a dietně, ale dietní vlastně vůbec nejsou. Mají pověst zdravých potravin a proto je spousta žen konzumuje ve velkém, i když po nich přibírá. Zkuste se těmto potravinám vyhnout a uvidíte, že to pak ve finále půjde samo.

Müsli tyčinky

Všichni je máme rádi, jsou dobré na cesty a prostě chutné. Samotná tyčinka není tak tučná, ale velké množství z nich obsahuje hodně cukru, jsou polité čokoládou nebo to je zapékané müsli. Pokud ale opravdu hledáte něco takového, zkuste se podívat v obchodě po raw tyčince z čerstvých surovin nebo si ji připravit doma.

Škroby

Špatně, špatně a všechno špatně. Pokud chcete zhubnout, škroby nebudou vaším nejlepším kamarádem. Takové brambory obsahují velké množství sacharidů. Pokud chcete zhubnout, tak je vyřaďte na nějakou dobu ze svého jídelníčku. Nahraďte je rýží nebo zeleninou. Další položkou na seznamu jsou rýžové chlebíčky, se kterými je to opravdu těžké. Určitě je lepší dát si rýžový chlebíček, než rohlík, ale i tak pozor. Tyto chlebíčky obsahují vysoký glykemický index a zvyšují hladinu cukru v krvi.

Ovocné džusy

Dlouho si všichni namlouvali, že jsou džusy zdravé a prospěšné, ale není to tak úplně pravda. Zatímco sušené ovoce poskytuje spoustu vlákniny, džusům vláknina naopak chybí a zároveň obsahují přebytečné množství cukru. Nemluvíme zde ale o čerstvě vymačkané ovocné šťávě, to je něco úplně jiného. Když už se rozhodnete koupit džus, podívejte se, že má stoprocentní podíl ovocné složky. V obou dvou případech si uvědomte, že džus obsahuje velké množství ovocné složky.

Kukuřice

Kukuřice, sója a pšenice. Tahle trojice je hrozba pro ty, kteří chtějí zhubnout. Jedná se převážně o geneticky modifikované potraviny, často spojované se velkým množstvím zdravotních problémů. Mají vysoký glykemický index a zánětlivé účinky.

Mléčné produkty

Mléčné produkty nejsou špatné, ale určitě se v období hubnutí vyhýbejte plnotučným mléčným výrobkům. V jídelníčku omezte máslo, plnotučné mléko a vysokotučné sýry. Podívejte se v obchodě na nízkotučné nebo odtučněné potraviny. Ale i zde platí: všeho s mírou!!! Pokud máte ještě problémy pletí, může to způsobovat mléko, které často stojí za zvýšenou tvorbou akné.

Light limonády

Pokud chcete zhubnout, vyhněte se všem slazeným limonádám, i těm s nápisem light. Ani si nedokážete představit, kolik kostek cukru je v takové litrové Coca Cole. Dobrá není ani verze light nebo zero. Důvodem často není jenom cukr, ale i fakt, že kombinace bublinek a umělého sladidla způsobuje přibírání. Zkuste sáhnout po neperlivé vodě nebo vodě s ovocem

Rada na závěr. Pokud na něco máte chuť, dejte si to, ale v omezené míře. Zaměřte se na zeleninu a maso. Vynechte veškeré cukry a tuky, ale buďte opatrní. Naordinujte si takový jídelníček, aby vám nevydržel jen jeden den, ale celý týden.