Jak na kruhy pod očima?

Jak na kruhy pod očima?

Kruhy pod očima trápí muže i ženy. Ženy mají ale oproti mužům velkou výhodu, že je můžou zamaskovat. Nejhorší je to vždycky po ranním probuzení. Jdeš do koupelny, podíváš se do zrcadla a vykoukne na tebe medvídek panda. Bohužel, ve většině případů jsou kruhy pod očima dány geneticky, takže aji když se snažíte, jak to jde a máte to v rodině, je to smůla. Můžete spát osm hodin, pít hektolitry vody, mazat se ráno i večer speciálními krémy  a stejně nic. Kruhy jsou vám tak trochu souzeny na doživotí.

Zkuste na chvilku přitlačit prst po očima, když ho stáhnete, barva kůže pod očima zůstane stejná. Tento typ kruhů má často hnědý tón a tím pádem vám korektor moc nepomůže. Stejně ale jeho kouzlo příliš nepodceňujte. Raději se podívejte na internet, jaká barevná kombinace kruhy zamaskuje. Pomoci vám může i trocha červeného stínu.

Pokud se rozhodnete investovat do nějakého kosmetického přípravku, ujistěte se, že má ochranný faktor SPF, a to nejméně 30. Sluneční paprsky kruhům pod očima moc neprospívají, vytáhnou je a kruhy jsou pak ještě tmavší.

Pár základních rad, jak na ně

První a zároveň jedna z nejobecnějších rad je, že teplo kruhům pod očima pomáhá. Snad každá žena, jejíž kůže pod očima má jí pigment, než zbytek obličeje, někdy zkoušela použít čajové sáčky. Takže pokud pijete ráno kávu, naučte se pít čaj! Sáčky necháte jako vždy vyluhovat a pak je nevyhodíte do koše, ale necháte je vychladnout na příjemnou teplotu. Zavřete oči a sáčky položte na víčka. Nechte působit cca 10 minut a kruhy by měly začít mizet. Nečekejte nějaké zázraky. Kruhy ustoupí, ale určitě se jich nezbavíte na sto procent.

Jestliže je vám v létě teplo, led nemusíte používat jen do limonády, ale i na vaše unavené oči. Zkuste zabalit kostku ledu do kapesníku a přikládejte ji na zavřená oční víčka. Pro oči je to příjemné a nebudou tolik oteklé. Pokud jste například plakala nebo máte alergii, kostka ledu pomůže lépe, než kapky do očí. Výhodou je, že se vás nebude po příchodu do práce každý ptát, co se stalo.

Jak je to s ovocem a zeleninou? Určitě jste někdy ve filmu viděla, že si ženy na oči přikládají okurku. Pokud ne, tak se podívejte na internet. Salátová okurka je naprostou klasikou, ale opravdu to má nějaký efekt? Nemyslím si, že to funguje na všechny, ale okurka má určitě chladivý efekt, takže vaši pleť osvěží, zregeneruje a pomůže vám zahladit známky včerejšího večírku. Dalším pomocníkem, který máte určitě každá v kuchyni je brambora. Podle babských rad má zmírnit otok a také bělit. S tou druhou částí si nejsem úplně jistá, ale můžete to vyzkoušet. Nechte oloupanou bramboru působit takových 15 – 20 minut a uvidíte, jestli to jsou jen staré babské povídačky.

V dnešní době se po internetu šíří nejrůznější návody, jak vybělit zuby. Často se používá citrón nebo jahoda, a to v kombinaci s jednou sodou.  Jak to tak vypadá, tak jahody jsou zázračné, protože pomáhají i na kruhy pod očima. Jahody nechte přes noc v lednici, pak je rozpulte a nechte působit tak 10 min. Budete opravdu překvapená.