Moderní závislosti, které nás v dnešní době ohrožují

Moderní závislosti, které nás v dnešní době ohrožují

Řekla bych, že snad každý z nás je na něčem závislý. Co vás napadne jako první pod pojmem závislost? Většina lidí si ihned představí drogy, alkohol nebo gemblerství. V dnešní době ale vznikají i jiné závislosti, které mohou velice negativně ovlivnit váš dosavadní život. Nemusíte si to ani uvědomovat, ale většina mladých, je v dnešní době závislých na chytrém telefonu, sociálních sítích nebo třeba i soláriu. Většině závislostí týkajících se vzhledu, propadají především ženy po třicítce. Nátlak společnosti je obrovský a jen málokterá žena se s ním dokáže vyrovnat.

Pojďme se nejprve podívat na ty závislosti, které nejvíce ohrožují ženy. Mezi nejzásadnější patří například shopaholismus, značkoholismus, tanorexie, plastické operace nebo alkorexie. Mezi společné závislosti patří také závislost na cvičení, internetu nebo cukru. Podívejme se, co jednotlivé závislosti obnáší.

Shopaholismus – závislost na nakupování

Většina žen tvrdí, že místo toho, aby se utápěly v slzách, tak nakupují. Nakupování je tak trochu typickým ženským lékem na smutek či stres. A co je na tom špatného? U některých žen pak vzniká až taková závislost, že žena nakupuje každý den a vlastně nepřetržitě. Pokud pak nemá na kontě miliony dochází k zadlužení a leckdy i k bankrotu celé rodiny.

S touto závislostí úzce souvisí i značkoholismus, tedy závislost na luxusních značkách. Pokud je člověk značkoholik, je mu naprosto jedno, jak dané zboží vypadá, nebo chutná, důležité je, jestli má prestižní značku.

Závislost na opalování a plastických operacích

Závislosti na opalovaní se říká Tanoxie. Této závislosti propadají především žen, které touží po celoročně snědé pokožce. Někdy to však přeženou a může dojít až k rakovině kůže. Není radno si zahrávat se soláriem, pokud chcete být celoročně opálená, buďte velice opatrná.

Stejně tak, jako u opalovaní, i u plastických operací, chce žena dosáhnout perfektního vzhledu. Člověk není nikdy se sebou spokojen, a tak chodí na další a další plastické operace. Jedná se o chorobnou nemoc, kterou je nespokojenost s vlastním tělem.

Závislost na internetu

Pro novou generaci je neuvěřitelně těžké si představit svět bez internetu. Všichni jsme se s příchodem nových technologií stali závislými na online světě a málokdo se v dnešní době bez internetu obejdete. Už se vám někdy stalo, že jste si zapnuli počítač a místo 20 minut jste na něm strávili i hodiny? V tom případě budete možná na internetu závislý. Máte internet v telefonu, doma i v práci? Neumíte bez něj žít jediný den? Ano, je to závislost.

V současnosti jsou lidé nejčastěji závislí na sociálních sítích. Je až nehezké, kolik času lidé tráví v online světě. Když něco není na facebooku, jako by to neexistovalo. Někteří vlastní hned několik sociálních profilů na nejrůznějších sociálních sítích. Postují každou hodinu a vše o svém životě. Většinou se přetvařují, že je jejich život perfektní, ale oni si na perfektní život jen hrají.

Často jsou tito lidé velice nešťastní a trpí depresemi. Jejich největším úspěchem je, když jejich status či fotka, dosáhnou požadovaného počtu lajků.

Alkorexie

Taky nevíte, co alkorexie je? Je to celkem nová závislost, kterou trpí především mladé ženy. Tato závislost v sobě kombinuje touhu po krásné a štíhlé postavě a zároveň nepřekonatelné touze jít v pátek s kamarádkami ven. Mladé ženy moc dobře ví, že alkohol obsahuje hodně kalorií, takže celý týden nejí, aby mohli v pátek vypít co nejvíc alkoholu.