Potraviny, které pomohou odbourat nikotin v těle

Potraviny, které pomohou odbourat nikotin v těle

Je všeobecně známo, že kouření ohrožuje lidské zdraví a nikotin má negativní vliv pro naše tělo. Kouření ničí cévy, plíce a bere tělu potřebné vitamíny. Bohužel jen málo který kuřák dokáže překonat svoji závislost. Pokud patříte mezi ty kuřáky, kteří stále se svou závislostí bojují, podívejte se, čím můžete dopad kouření alespoň trochu zmírnit. Zkuste svému tělu dopřát zdravé potraviny, které jej pomohou vyčistit.

Zpravidla jsou pro kuřáka nejdůležitější potraviny, které obsahují vitamín C, a to kvůli obraně buněk a ochraně cév. Věděli jste, že pravidelný příjem nikotinu výrazně snižuje hladinu vitamínu C v organismu? Proto je potřeba ho pravidelně doplňovat.

Citrusové plody

Citrusové plody by měly být číslem jedna v kuřákově jídelníčku. Je to především kvůli vysokému obsahu vitamínu C. Pokud člověk pravidelně konzumuje pomeranč, dojde ke zrychlení jeho metabolismu a následně i zmírnění stresu. Věděli jste, že dva pomeranče jsou denní dávka vitamínu C? Ale pozor kuřák by měl sníst třikrát tak větší dávku vitamínu C než normální člověk.

Dalším zázračným plodem je citrón, ten nejen, že obsahuje velké množství vitamínu C, ale má i silné antioxidační účinky. Posiluje naše srdce a vyplavuje škodlivé volné radikály z těla.

Zelená je dobrá

Všechny zelené potraviny jsou dobré, a ne jen pro kuřáky. Nejlepší z nich je ale brokolice, která je bohatá na vitamín B5 a C. Pravidelná konzumace může dokonce výrazně snížit vznik rakoviny plic, avšak minimálně to musí být 170g týdně.

Další zelenou superpotravinou je špenát. Je zdrojem kyseliny listové a vitaminu B9, dopomáhá odstranit nikotin z těla a díky chlorofylu čistí krev.

Do třetice všeho dobrého. Chápu, že většina z nás má nepřekonatelný odpor k této potravině ze školní jídelny, ale pokud chcete dostat nikotin z těla, je perfektní. Řeč není o ničem jiném, než o slavné kadeřavé kapustě. Ta obsahuje provitamin A, vitamin C a B7. Je bohatá na draslík, fosfor, železo a hořčík. Je bohatá na antioxidanty.

Zástupcem z řad ovoce je kiwi. Určitě je to příjemnější než konzumovat každý den růžičkovou kapustu. Dejte si k svačině každý den kiwi, které obsahuje vitamíny A, C a E, ty snižují kouření.

Zázvor je grunt

Přijde mi, že se tato potravina dostala na výsluní až v posledních letech a dlouho na něm zůstane. Zázvor je všelék. Věděli jste, že zázvor utlumuje potřebu nikotinu a pomáhá eliminovat toxiny v krevním oběhu? Nevěděli? Zkuste se podívat, co je Ginger Shot.

Mrkvová šťáva

Víme, že je mrkev dobrá na zrak, ale jako kuřák budete mít pravděpodobně nedostatek vitamínu A, a právě ten mrkev obsahuje. Konzumací mrkve dodáte tělu vitamín C a K, a tím posílíte obranyschopnost těla.

Červená je taky dobrá

Pomalu se blížíme do finále, je spousta superpotravin, které jsou prospěšné pro naše tělo. Mezi další, které pomáhají s nikotinem v našem těle řadíme i brusinky a granátové jablko. Brusinky rychleji odbourávají nikotin z krevního oběhu a obsahují velké množství flavonoidů a minerálů. Dost podobným způsobem působí i granátové jablko. To navíc napomáhá i k tvorbě červených krvinek. Jablko je zdrojem sodíku, vitaminu A, B a C.