Víte, co všechno o vás vypoví písmo?

Víte, co všechno o vás vypoví písmo?

Zkoumali jste někdy, co o vás vypovídá vaše písmo a jestli to sedí na vaši osobnost? Jestli jste tak ještě neučinili, můžete se podívat, co všechno se můžou ostatní dozvědět z vašeho rukopisu. Stačí letmý pohled na kus popsaného papíru a hned budete mít jasnější představu.

Dlouhou dobu grafologie zkoumá vztahy mezi tím, jak lidé píšou a jaký mají charakter. Vzpomínáte si, jak nás v první třídě učili psát? Všechny nás to učili stejně, stejné písanky, stejné smyčky a sklon. V průběhu let se ale náš rukopis vyvine a získáme špatné zlozvyky. Další věc, kterou se můžete dozvědět z písma je aktuální pisatelova nálada, zda je optimista nebo pesimisty. Tak můžeme jít na to. Vemte si před sebe kus papíru, napište tam tři řádky textu a hlavně nad ničím nepřemýšlejte. Text zvolte tak, aby v něm bylo co možná nejvíce různých písmenek. Na internetu určitě najdete nějaké věty, které obsahují všechna písmenka abecedy.

Rozbor písma

Jestli už máte před sebou popsaný papír, tak můžeme začít. Nejprve si rozebereme písmo podle sklonu.

Vpravo, nebo vlevo? V první třídě, když se děti učí psát, je směřováno ke sklonu doprava. Pokud píšete tak, že vaše písmo skoro leží, ukazuje to vaši nerozvážnost, uspěchanost a horkou hlavu. Pozor, tito lidé mají problém s dodržováním slibů. Písmo, které padá doleva, naznačuje přetvářku a strojenost. Tato skupina lidí není samo sebou. Za naprosto rovným písmem se skrývá člověk, který může být chladný a drží si odstup od ostatních.

Jaký je váš sklon textu? Pokud píšete rovné a horizontální řádky, naznačuje to, že jste vyrovnaná osobnost, někdy i chladná a bezcitná. Vaše řádky míří do nebe? V tomto případě jste kreativní člověk, máte hodně elánu a nápadů. Vždy dotáhnete věci do konce, ale občas umíte i vybuchnout. Ruka vás táhne dolů? Vaše řádky naopak klesají a vy jste pesimista, který nemá trpělivost. Vaše energie je na bodu mrazu a neumíte projevit nadšení.

Hubený, nebo tlustý? Pokud jsou vaše písmenka zbytečně roztahaná do šířky, naznačuje to, že nebude zrovna pečlivý člověk, ale spíš lenoch. Pokud je vaše písmo až nepřirozeně úzké a stísněné, nedůvěřujete lidem, jste uzavření a máte problémy s komunikací.

Obr, nebo trpaslík? Malé písmo mají lidé, kteří jsou velmi koncentrovaní a opatrní. Mnohdy jsou to extrémní perfekcionisté se smyslem pro detail. Zlatý střed naznačuje vyrovnanou osobu. Velké písmo mají většinou lidé toužící po slávě a úspěchu, mají nenaplněné sny a cíle.

Jak moc na propisku tlačíte? Agresivní a podráždění lidé písmo doslova vrývají do papíru. Zatímco lidé, kteří píší tak, že to pomalu nejde přečíst, jak je to světlé, jsou často křehké bytosti. Tito lidé rozhodně nejsou houževnatí, můžou trpět i psychickou labilitou a přecitlivělostí.

Nitky, Obloučky, nebo špičky? Dokonce záleží i na tom, jak písmena vážete. Říká se, že když písmo vážně nádhernými obloučky, máte sklony ke striktnosti a přísnosti. Je to ale také znak egocentriků. Pokud píšete ostře a do špičky, jste neústupní, tvrdohlaví a člověk se s vámi těžko domluví.

Tak co, jak dopadla analýza vašeho písma? Sedí to na vaši povahu?