Moderní závislosti, které nás v dnešní době ohrožují

Moderní závislosti, které nás v dnešní době ohrožují

Řekla bych, že snad každý z nás je na něčem závislý. Co vás napadne jako první pod pojmem závislost? Většina lidí si ihned představí drogy, alkohol nebo gemblerství. V dnešní době ale vznikají i jiné závislosti, které mohou velice negativně ovlivnit váš dosavadní život. Nemusíte si to ani uvědomovat, ale většina mladých, je v dnešní době závislých na chytrém telefonu, sociálních sítích nebo třeba i soláriu. Většině závislostí týkajících se vzhledu, propadají především ženy po třicítce. Nátlak společnosti je obrovský a jen málokterá žena se s ním dokáže vyrovnat.

Pojďme se nejprve podívat na ty závislosti, které nejvíce ohrožují ženy. Mezi nejzásadnější patří například shopaholismus, značkoholismus, tanorexie, plastické operace nebo alkorexie. Mezi společné závislosti patří také závislost na cvičení, internetu nebo cukru. Podívejme se, co jednotlivé závislosti obnáší.

Shopaholismus – závislost na nakupování

Většina žen tvrdí, že místo toho, aby se utápěly v slzách, tak nakupují. Nakupování je tak trochu typickým ženským lékem na smutek či stres. A co je na tom špatného? U některých žen pak vzniká až taková závislost, že žena nakupuje každý den a vlastně nepřetržitě. Pokud pak nemá na kontě miliony dochází k zadlužení a leckdy i k bankrotu celé rodiny.

S touto závislostí úzce souvisí i značkoholismus, tedy závislost na luxusních značkách. Pokud je člověk značkoholik, je mu naprosto jedno, jak dané zboží vypadá, nebo chutná, důležité je, jestli má prestižní značku.

Závislost na opalování a plastických operacích

Závislosti na opalovaní se říká Tanoxie. Této závislosti propadají především žen, které touží po celoročně snědé pokožce. Někdy to však přeženou a může dojít až k rakovině kůže. Není radno si zahrávat se soláriem, pokud chcete být celoročně opálená, buďte velice opatrná.

Stejně tak, jako u opalovaní, i u plastických operací, chce žena dosáhnout perfektního vzhledu. Člověk není nikdy se sebou spokojen, a tak chodí na další a další plastické operace. Jedná se o chorobnou nemoc, kterou je nespokojenost s vlastním tělem.

Závislost na internetu

Pro novou generaci je neuvěřitelně těžké si představit svět bez internetu. Všichni jsme se s příchodem nových technologií stali závislými na online světě a málokdo se v dnešní době bez internetu obejdete. Už se vám někdy stalo, že jste si zapnuli počítač a místo 20 minut jste na něm strávili i hodiny? V tom případě budete možná na internetu závislý. Máte internet v telefonu, doma i v práci? Neumíte bez něj žít jediný den? Ano, je to závislost.

V současnosti jsou lidé nejčastěji závislí na sociálních sítích. Je až nehezké, kolik času lidé tráví v online světě. Když něco není na facebooku, jako by to neexistovalo. Někteří vlastní hned několik sociálních profilů na nejrůznějších sociálních sítích. Postují každou hodinu a vše o svém životě. Většinou se přetvařují, že je jejich život perfektní, ale oni si na perfektní život jen hrají.

Často jsou tito lidé velice nešťastní a trpí depresemi. Jejich největším úspěchem je, když jejich status či fotka, dosáhnou požadovaného počtu lajků.

Alkorexie

Taky nevíte, co alkorexie je? Je to celkem nová závislost, kterou trpí především mladé ženy. Tato závislost v sobě kombinuje touhu po krásné a štíhlé postavě a zároveň nepřekonatelné touze jít v pátek s kamarádkami ven. Mladé ženy moc dobře ví, že alkohol obsahuje hodně kalorií, takže celý týden nejí, aby mohli v pátek vypít co nejvíc alkoholu.

Víte, co všechno o vás vypoví písmo?

Víte, co všechno o vás vypoví písmo?

Zkoumali jste někdy, co o vás vypovídá vaše písmo a jestli to sedí na vaši osobnost? Jestli jste tak ještě neučinili, můžete se podívat, co všechno se můžou ostatní dozvědět z vašeho rukopisu. Stačí letmý pohled na kus popsaného papíru a hned budete mít jasnější představu.

Dlouhou dobu grafologie zkoumá vztahy mezi tím, jak lidé píšou a jaký mají charakter. Vzpomínáte si, jak nás v první třídě učili psát? Všechny nás to učili stejně, stejné písanky, stejné smyčky a sklon. V průběhu let se ale náš rukopis vyvine a získáme špatné zlozvyky. Další věc, kterou se můžete dozvědět z písma je aktuální pisatelova nálada, zda je optimista nebo pesimisty. Tak můžeme jít na to. Vemte si před sebe kus papíru, napište tam tři řádky textu a hlavně nad ničím nepřemýšlejte. Text zvolte tak, aby v něm bylo co možná nejvíce různých písmenek. Na internetu určitě najdete nějaké věty, které obsahují všechna písmenka abecedy.

Rozbor písma

Jestli už máte před sebou popsaný papír, tak můžeme začít. Nejprve si rozebereme písmo podle sklonu.

Vpravo, nebo vlevo? V první třídě, když se děti učí psát, je směřováno ke sklonu doprava. Pokud píšete tak, že vaše písmo skoro leží, ukazuje to vaši nerozvážnost, uspěchanost a horkou hlavu. Pozor, tito lidé mají problém s dodržováním slibů. Písmo, které padá doleva, naznačuje přetvářku a strojenost. Tato skupina lidí není samo sebou. Za naprosto rovným písmem se skrývá člověk, který může být chladný a drží si odstup od ostatních.

Jaký je váš sklon textu? Pokud píšete rovné a horizontální řádky, naznačuje to, že jste vyrovnaná osobnost, někdy i chladná a bezcitná. Vaše řádky míří do nebe? V tomto případě jste kreativní člověk, máte hodně elánu a nápadů. Vždy dotáhnete věci do konce, ale občas umíte i vybuchnout. Ruka vás táhne dolů? Vaše řádky naopak klesají a vy jste pesimista, který nemá trpělivost. Vaše energie je na bodu mrazu a neumíte projevit nadšení.

Hubený, nebo tlustý? Pokud jsou vaše písmenka zbytečně roztahaná do šířky, naznačuje to, že nebude zrovna pečlivý člověk, ale spíš lenoch. Pokud je vaše písmo až nepřirozeně úzké a stísněné, nedůvěřujete lidem, jste uzavření a máte problémy s komunikací.

Obr, nebo trpaslík? Malé písmo mají lidé, kteří jsou velmi koncentrovaní a opatrní. Mnohdy jsou to extrémní perfekcionisté se smyslem pro detail. Zlatý střed naznačuje vyrovnanou osobu. Velké písmo mají většinou lidé toužící po slávě a úspěchu, mají nenaplněné sny a cíle.

Jak moc na propisku tlačíte? Agresivní a podráždění lidé písmo doslova vrývají do papíru. Zatímco lidé, kteří píší tak, že to pomalu nejde přečíst, jak je to světlé, jsou často křehké bytosti. Tito lidé rozhodně nejsou houževnatí, můžou trpět i psychickou labilitou a přecitlivělostí.

Nitky, Obloučky, nebo špičky? Dokonce záleží i na tom, jak písmena vážete. Říká se, že když písmo vážně nádhernými obloučky, máte sklony ke striktnosti a přísnosti. Je to ale také znak egocentriků. Pokud píšete ostře a do špičky, jste neústupní, tvrdohlaví a člověk se s vámi těžko domluví.

Tak co, jak dopadla analýza vašeho písma? Sedí to na vaši povahu?