Masážemi k energetickému a emocinálnímu tělu

Bára Jurkovičová

21. 5. 2023

Naše tělo si vše pamatuje

I to, co mysl už dávno vytěsnila nebo překroutila. Od narození do smrti si pamatuje všechny události, emoce i zranění. Když některá emoce přetrvává dlouho, ať už je to radost nebo úzkost, má velmi silný zápis. Doslova „ztělesňujeme“ naše prožitky: tlak na hrudi, stažený žaludek, tíha na ramenou, ze které se stahuje šíje a bolí za krkem – to všechno jsou bolesti které nesou otisky našeho života a ovlivňují náš životní postoj, a to jak faktický postoj těla, tak naše životní postoje a „pózy“. Ztělesňujeme, v jakých vztazích se pohybujeme, pod jakým tlakem žijeme, jak se cítíme. Když si včas všimneme napětí, nemusí přerůst do nemoci.

Dlouhodobý stres a úzkost stahuje mezižeberní svaly, dělá náš dech mělčí a ubírá nám tak na živosti. Doslova přicházíme o energii. Chybí nám pak v životě a k realizaci našich tužeb, kdy se nedokážeme hnout z místa. Ve chronicky stažených místech energie neproudí, snižuje se citlivost. Radost a vzrušení se stávají nedostupnými.

Masáže a dech jsou techniky, které dokáží energii zase rozproudit. Dotek dokáže odemknout paměť těla, uvolnit vzpomínky a zadržené emoce. Naše energie je moudrá a odemyká ty zážitky, které jsme schopni vstřebat. Když se energie z minulosti uvolní, ukáže nám, jak doposud ovlivňovala naše rozhodnutí, prožívání a postoje. Toto porozumění nám umožní vědomou volbu do dalšího života a přestane nevědomě ovlivňovat naše rozhodování.

Bioenergetika, biodynamické masáže a deep draining jsou metody, které spojují východní nauky o energii a západní psychologii. Pracují s tělem a s emocemi, stejně tak jako s duší. Cílem je zvýšení hladiny energie v těle, uvolnění chronického napětí a křečovitosti, které se projevují i navenek v našem chování a prožívání. Změna dechového vzorce, tedy prohloubení dechu, aktivuje látkovou výměnu a zvyšuje hladinu energie v těle. Energetické masáže uvolňují zadržovanou energii, svalové napětí, strnulé postoje a zadržené emoce. Náš život přestává být ve vleku minulosti.

Je to cesta do uvolnění, svobody, spontaneity, radosti a elánu. Energie námi začne proudit, pokud se jí otevřeme.

Chcete se taky otevřít životní radosti?

arrowZpět na blog

Štítky

Stručně o Odonatě

Moderní seberozvoj i spiritualita je obrácená k člověku, k jeho sebezkušenosti a sebepoznání. Je založená na hledání vlastní pravdy, autenticity, hledání smyslu vlastní existence i vesmírných zákonů. Duchovní přesah vzniká pravdivým hledáním v sobě samém. Moudrost se tvoří zkušeností.