Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.
Event Series Event Series: Meditace pro pokročilé

Meditace pro pokročilé

Meditace pro pokročilé

6. listopadu 2023 18:00 21:00

Slovenská 1566/6 Praha

Tento seminář je určen především pravidelným účastníkům otevřeného kurzu meditací, kteří si chtějí své zkušenosti prohloubit.

Základem bude meditace vedení světla, meditace na dech, bezpředmětná meditace a různé formy střídání meditace na dech a bezpředmětné meditace.

Jednotlivá cvičení budou podobná jako na kurzu pro začátečníky, ale délky jednotlivých cvičení budou delší a půjdeme více do hloubky. Často experimentujeme a zkoušíme nové formy meditace. Reagujeme na přítomný okamžik a situaci v meditační místnosti.

Popis akce

Součástí každého setkání bude odpovídání na dotazy z denní praxe meditujících. Meditační cvičení jsou doplněna o výklad a meditační vhled do různých mistrovských textů z rozličných náboženských a spirituálních tradic. Často se jedná o Osm veršů výcviku mysli.

Jednotlivá meditační cvičení vychází z osobní praxe Jana Bíma a Ivo Třísky. Nejsou zasazeny v kontextu nějakého konkrétního náboženského systému, ale jsou volně inspirovány různými praxemi buddhistickými, advaistickými i křesťanskými. Používáme “civilní” názvosloví a slovník. Meditace jsou tak otevřené lidem jakéhokoliv vyznání i lidem bez duchovního vyznání.

Sedíme na podlaze na meditačních polštářích. Je možné sedět i na židli.

Vedoucími meditací je podporována atmosféra svobody a přijetí. Na začátku večera sdílíme chvíli v kruhu zajímavé podněty pro meditaci z předchozích dní. Zhruba uprostřed večera je přestávka. Ve vedení meditací se střídají Jan Bím a Ivo Tříska. Někdy vedeme oba společně a střídáme se na jednotlivá cvičení, jindy vede jen jeden z nás podle našich aktuálních časových a jiných možností.

Seminář je otevřen pro každého, kdo chce přijít. Nicméně pro nové zájemce je určen spíše kurz meditací. Bez předchozích meditačních zkušeností a bez seznámení s naší terminologií se může stát, že budou noví účastníci občas trochu “ztraceni”.

Cena: Podle spokojenosti na konci semináře a podle osobních možností (obvyklá částka kolem 300 Kč)

O lektorovi

Poutník a průvodce. Provází lidi krajinami vnějšími i vnitřními. Je autorem konceptu doprovázených poutí. Vede pravidelné meditace, facilituje různé sdílecí a poradní kruhy, zabývá se přechodovými rituály, vztahy mezi muži a ženami a mezigeneračními vztahy.

Forma

Meditace

Délka

Večerní
Všechny kurzy